Image

Karot Nedir ?

Zemin, asfalt, yapı, beton gibi yapımlardan, özel aygıt ile alınan genellikle silindirik şekilde olan örnektir. Betonarme elemanlarda oluşturulmak istenen boşluklar için 25 mm den 250 mm çapına kadar titreşimsiz olarak delik açılması yöntemidir. Bu yöntem için ise elmas uçlu soketler ve karot makinesi kullanılmaktadır. İlk karot alma makinesi 1864’de İsviçre’li bir mühendis tarafından yapılırken, bugünkü sondaj makinelerinin çalışma prensibini ortaya koyan ilk karot alma makinesi İsveç’li maden mühendisi Craelius tarafından 1885 yılında yapılmıştır. Bu makine ile, betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, havuç anlamına gelen, KAROT kelimesi ile adlandırılmıştır. Böylece, betonu silindir şeklinde delme işine KAROT, bu işi karot makinaları ile yapanlara da KAROTÇU ismi verilmiştir. Silindir bir şekilde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılmasına olanak sağlamıştır.

Image

Karot Delme

Betonarme elemanlarda oluşturulmak istenen boşluklar için 25 mm den 250 mm çapına kadar titreşimsiz olarak delik açılması yöntemidir. Bu yöntem için elmas uçlu soketler ve karot makinesi

DEVAMINI OKU
Image

Derz Kesme

Zemin kesme testere veya düz testere genellikle sınıfta asfalt siper veya betonarme kütük kesme, yanı sıra açık ve kapalı asma döşeme açıklıkları kesme için kullanılır.

Devamını Oku
Image

El Kesme

El kesme makinesi olarak makine parkurumuzda, farklı modellerde farklı kullanımlar için, dizayn Edilmiş makineler mevcuttur. Uygulamaların azınlıkta olması durumunda betonarme yerlerde..

Devamını Oku
Image

Hidrolik Kesim

Hidrolik Kesim, daha çok betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntemdir. Özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin...

Devamını Oku

Karot Açılım

Image

Firmamız çağımızın gelişen inşaat teknolojisi ile entegrasyona geçmiş ve ilkel yöntemleri bırakmıştır. Bu çerçevede elmaslı karot delme teknolojisini bünyemize katarak hizmetlerimizin kalitesini de arttırmış oluyoruz.

Bu yeni teknoloji ile neler yapabiliyoruz; Ø20 çaptan mm den Ø 500 mm çapa kadar 300 cm derinliğe kadar beton delme, Düşey ve yatay konumlarda 45 derecelik açı ile delik delebilme,

Devamını Oku

Yaptıklarımız

Tuğla Kesim

Hidrolik Kesim, daha çok betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntemdir.

Kırım

Beton kırma işlerinizde, kullanım amacı olmayan alanlarda, kompresör ile kırım gerçekleşmektedir. Çatlaklar oluşması kullanım amacını yitirmiş alanlarda önemli değildir.

Karot Susuz

Karot Susuz, Beton Delme Susuz, Karot Delme makineleri yatay ve dikey konumlarda 180° açı kullanılacak biçimde geliştirilmiş olup.