Image

Karot Nedir ?

Beton kalitesinin gerek denetlenmesi, gerekse değerlendirilmesi amacıyla değişik yöntemler kullanılmaktadır. Genelde beton dökümü aşamasında küp veya silindir numuneler alınmaktadır. Ancak yapı ve yapı elemanları beton dayanımının, gerçeğe yakın anlamda tespiti, karot makinası ile alınan numunelerin değerlendirilmesi ile mümkün olabilmektedir.

Image

Karot Delme

Betonarme elemanlarda oluşturulmak istenen boşluklar için 25 mm den 250 mm çapına kadar titreşimsiz olarak delik açılması yöntemidir. Bu yöntem için elmas uçlu soketler ve karot makinesi

DEVAMINI OKU
Image

Derz Kesme

Zemin kesme testere veya düz testere genellikle sınıfta asfalt siper veya betonarme kütük kesme, yanı sıra açık ve kapalı asma döşeme açıklıkları kesme için kullanılır.

Devamını Oku
Image

El Kesme

El kesme makinesi olarak makine parkurumuzda, farklı modellerde farklı kullanımlar için, dizayn Edilmiş makineler mevcuttur. Uygulamaların azınlıkta olması durumunda betonarme yerlerde..

Devamını Oku
Image

Hidrolik Kesim

Hidrolik Kesim, daha çok betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntemdir. Özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin...

Devamını Oku

Karot Açılım

Image

Firmamız çağımızın gelişen inşaat teknolojisi ile entegrasyona geçmiş ve ilkel yöntemleri bırakmıştır. Bu çerçevede elmaslı karot delme teknolojisini bünyemize katarak hizmetlerimizin kalitesini de arttırmış oluyoruz.

Bu yeni teknoloji ile neler yapabiliyoruz; Ø20 çaptan mm den Ø 500 mm çapa kadar 300 cm derinliğe kadar beton delme, Düşey ve yatay konumlarda 45 derecelik açı ile delik delebilme,

Devamını Oku

Yaptıklarımız

Tuğla Kesim

Hidrolik Kesim, daha çok betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntemdir.

Kırım

Beton kırma işlerinizde, kullanım amacı olmayan alanlarda, kompresör ile kırım gerçekleşmektedir. Çatlaklar oluşması kullanım amacını yitirmiş alanlarda önemli değildir.

Karot Susuz

Karot Susuz, Beton Delme Susuz, Karot Delme makineleri yatay ve dikey konumlarda 180° açı kullanılacak biçimde geliştirilmiş olup.